FAQ

Masz do nas pytania? Sprawdź w bazie Najczęściej Zadawanych Pytań FAQ używając wyszukiwarki lub sprawdzając poniższą listę pytań i odpowiedzi. Czego dotyczy Twoje pytanie?

Pytania ogólne

Prosimy o przekazanie informacji o Twoim stanie zdrowia, istotnych dla optymalnej interpretacji wyniku badania KTG, tym samym rozpoznania ewentualnych zagrożeń.
Przy najbliższej wizycie u swojego lekarza proszę zapytać o jego kod. W przypadku braku kodu można zamówić i korzystać z usługi. Wyników nie będzie otrzymywała dodatkowa osoba. Wyniki autoryzują pracownicy medyczni CMP.
Przed upływem końca abonamentu skontaktujemy się z pacjentką i umówimy kuriera na odbiór urządzenia.
Tylko system Carebits zapewnia kliniczną jakość badania, czyli taką samą jak w szpitalu czy przychodni. Jako jedyny na świecie jest w pełni telemedyczny, co oznacza, że pacjentka może wykonać badania samodzielnie. Nie wymaga instruktażu czy pomocy kadry medycznej.
Badania, zapisy interpretuje, ocenia wykwalifikowany personel medyczny, czyli nasze położne. Na bieżąco monitorują one stan Twój i Twojego dziecka podczas wykonywania badania. Biorą one pełną odpowiedzialność prawną za autoryzowane wyniki. Istnieje również możliwość, by wgląd do Twoich badań miał lekarz prowadzący ciążę, wystarczy, że podasz jego kod identyfikujący przy składaniu zamówienia. Jeśli chcesz uzyskać taki kod należy udać się do swojego lekarza prowadzącego lub położnej i zapytać czy posiadają taki kod.
W żadnym wypadku nie wolno udostępniać aparatu innej osobie. Dane medyczne zebrane podczas wywiadu w profilu pacjentki mają kluczowe znaczenie przy ocenie badania. Ze względu na ochronę danych nie możemy udostępniać osobom trzecim takich informacji - bezpieczeństwo naszych Pacjentek jak i współpracujących partnerów medycznych jest dla nas priorytetowe.
Naszą usługę możesz zamówić na okres abonamentowy. Na czas epidemii w kraju mamy atrakcyjny cennik oraz abonament (2, 4, 8 tygodni). Po tym okresie zwracasz nam urządzenie, bądź istnieje możliwość przedłużenia abonamentu o 1 tydzień. Będąc naszą Pacjentką zyskujesz zarówno urządzenie do wykonywania badania KTG jak i zdalną opiekę CMP.

Pytania techniczne

Zapis KTG ma przede wszystkim monitorować dobrostan płodu i na tym powinnaś się skupić. Występujące w czasie zapisu skurcze macicy są jedynie dla nas - położnych informacją do dokładnego zinterpretowania Twojego zapisu KTG. Skurcze porodowe mają różną amplitudę, indywidualną dla każdej z rodzących. Nie należy oceniać ich występowania i siły natężenia jedynie po zapisie KTG
Na sondę FHR należy nałożyć cienką warstwę żelu (dużą kroplę) a następnie kolistym ruchem rozprowadzić żel oraz przymocować sondę do powłok brzusznych, tak aby zapewnić ustabilizowany sygnał bicia serca Twojego dziecka.